By / 26th Październik, 2018 / Aktualności / Off

Już na początku listopada będziemy mieli okazję rozsmakować się w daniach z najwyższej półki. Ze względu na obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości grupa znanych szczecińskich szefów kuchni zdecydowała się na uczczenie okazji wyjątkowym wydarzeniem jakim jest Tydzień Kuchni Polskiej. W wydarzeniu bierze udział kilka restauracji: Z drugiej Strony Lustra, Na Kuńcu Korytarza i Park Hotel. Szefowie kuchni tychże miejsc wraz z Pawłem Salamonem z Gorzowa i Rafałem Durka z Kołobrzegu podjęli się interpretacji ponad 100-letnich receptur, przepisów z trzech zaborów, kuchni żołnierskiej oraz kuchni żydowskiej. Wynik współpracy zachodniopomorskich szefów kuchni będzie można docenić odwiedzając w/w restauracje w dniach od 5 do 11 listopada. Gorąco zachęcamy, bo zapowiedzi dań są wyjątkowe.

Jak opisuje NaszeMiasto „Celem programu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości Polaków na temat bogactwa tradycji naszego kraju oraz rozbudzenie patriotyzmu kulinarnego. Wydarzenie swoim patronatem objął Marszałek województwa zachodniopomorskiego.

– Tydzień Kuchni Polskiej, to ogólnopolska idea, ale cieszę się, że została podjęta przez reprezentantów Pomorza Zachodniego – mówi Marszałek Olgierd Geblewicz. – W naszym regionie mamy utalentowanych szefów kuchni którzy mogą mierzyć się z najlepszymi w Polsce i Europie. Przede wszystkim jednak odkrywać polskie smaki i związane z nimi historie. Myślę, że w ostatnich latach Polacy rozkoszowali się w daniach świata, widać to choćby po różnorodności oferty restauracyjnej w Szczecinie, więc w ramach tej akcji gorąco namawiam do powrotu do tradycji i odkrywania nowych zapomnianych horyzontów.”

Gości pragnących zostać na noc w okresie Tygodnia Kuchni Polskiej zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszego hostelu w Szczecinie. Hostel Migrand znajduje się 10 minut jazdy od centrum Szczecina. Dla naszych zmotoryzowanych gości przy obiekcie przygotowaliśmy duży parking. Szczególnie polecamy Państwu nasze noclegi w Szczecinie w Strefie Hostelowej, gdzie znajdą Państwo komfortowe pokoje z łazienkami. Życzymy udanego pobytu i zapraszamy na kulinarną przygodę!