Festiwal Smaków Food Trucków w ramach Dni Morza

Festiwal Smaków Food Trucków ponownie odwiedzi Szczecin.

Tym razem impreza odbędzie się w ramach Dni Morza 2019. Czekają na Was: najlepsze jedzenie, food trucki z całego kraju a rodzaje kuchni z całego świata. Chociaż Festiwal Smaków Food Trucków odbywa się w różnych miastach Polski, my zachęcamy do odwiedzenia go właśnie w Szczecinie podczas Dni Morza.

Co? Festiwal Smaków Food Trucków
Gdzie? Szczecin, Łasztownia
Kiedy? 14-16.06.2019
  • Piątek: 13:00-1:30
  • Sobota: 10:00-1:30
  • Niedziela: 10:00-21:00

Partner: Dni Morza 2019

Atrakcje podczas Festiwalu Smaków Food Trucków

  • Przegląd burgerów przygotowanych na wszystkie możliwe sposoby.
  • Frytki na słodko i na wytrawnie.
  • Fast Foody kuchni świata – od Azji przez bliski wschód po obie Ameryki.
  • Podsumowując słodkości z różnych budek na kółkach, z pewnością nie zabraknie: lodów, gofrów, pączków, churros, mufinków, cukierków i innych stoisk, których nie powstydził by się nawet Willy Wonka.
  • Zawody w jedzeniu burgera na czas ( dotychczasowy rekord to 50 sekund ).
  • Zawody w jedzeniu zapiekanki na czas ( mistrzowie robią to w 1.5 minuty – czy zdołasz ich pobić? ).

Który Food Truck zostanie królem tegorocznego festiwalu w Szczecinie?

W poprzednich latach zdecydowanie największą popularnością cieszyły się stanowiska z burgerami. Być może to wyjaśnia dlaczego danie to tak dobrze jest znane na całym świecie.

Burgery bezsprzecznie kojarzą się z kuchnią amerykańską. Ale czy wiedzieliście, że zawitały w niej dzięki niemieckim imigrantom z Hamburga? Historii powstania tego dania sięga 1904 roku i miała okazję rozwinąć się do prawdziwego fenomenu na całym świecie. Bez wątpienia najpopularniejsze odmiany burgerów to: cheeseburger, chickenburger, fish burger choć ostatnio veganburger zdaje się wysówać na prowadzenie. Dzisiejsze burgery to już nie tylko kotlet hamburski z wołowiny, zamknięty w bułce z dodatkiem warzyw i sosów. Godnym uwagi jest fakt, że obecne burgery to także królowie restauracji, w których to danie sięga nowych wyżyn kulinarnych. Na potwierdzenie tej teorii warto zerknąć na artykuł o restauracji NOMA w Kopenhadze, która 21 maja 2020 otworzyła się ponownie jako tzw. Burger Joint. NOMA, 4 krotny zwycięzca tytułu Word’s Best Restaurant, zdecydowała się na serwowanie w roku 2020 tylko i wyłącznie… właśnie burgerów!

Więcej informacji o Festiwalu Smaków Food Trucków znajdziecie na Facebooku oraz stronie organizatora

Jakie są pozostałe atrakcje podczas Dni Morza w Szczecinie?

Łasztownia – Nowe Serce Szczecina nad Odrą

Dni Morza odbywać się będą po obu stronach Odry. Na Łasztowni ( wyspie na wschodnim brzegu Odry ) oraz od strony miasta czyli Wałów Chrobrego. Tegoroczny termin Dni Morza przełożony został na koniec wakacji ze względów bezpieczeństwa. Z pewnością nie zabraknie tradycyjnego mostu pontonowego i żaglowców. Decyzją prezydenta miasta dużą scenę zastąpi kilka mniejszych scen na których wystąpią lokalni artyści. Przede wszystkim pomysł ten bardzo spodobał się mieszkańcom miasta, więc możemy liczyć na to, że i w przyszłych latach zostanie ponowiony. Więcej informacji o imprezie znajdziesz na stronie organizatora Dni Morza.

Podsumowując, na ten szczególny czas noclegi w hostelu i pokoje z łazienkami w Szczecinie warto zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Hostel Migrand na Dni Morza i Festiwal Smaków Food Trucków szczególnie poleca pokoje z łazienką w nowo wyremontowanej części naszego obiektu, do których serdecznie zapraszamy!