Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie – Klasyki polskiej motoryzacji w najlepszym wydaniu

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie jest po brzegi wypełnione motorami i samochodami, w których kochali się Polacy.

Znajdziemy tu kilka rzadkich okazów:

  • Szczeciński Stoewer V5,
  • lekki pojazd terenowy Pana Samochodzika,
  • pięknie utrzymane sokoły i junaki.

Kolekcja tworzona latami przez Leszka Liszewskiego została zakupiona w 2007 roku za cenę 1,2 mln złotych. Klekcjoner zdecydował się na sprzedanie swoich perełek właśnie Szczecińskiemu muzeum, ponieważ jak mówi, ma sentyment do Szczecina.

Fantastyczne jest obserwowanie, że pełne zbiory muzeum budzą tak wielkie zainteresowanie zarówno wśród dużych jak i małych automaniaków. Można założyć, że prawie każdy kierowca po czterdziestce znajdzie tu pojazd swojego dzieciństwa. Najmłodsi odwiedzający zobaczą na własne oczy jak wyglądał kaszel, kancior, ogórek i helmut. Będzie też okazja zapytania przewodnika, skąd wzięły się te osobliwe pseudonimy.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie - Zabytki w Szczecinie - Tanie Noclegi Migrand - wszedolaz

Z pewnością zachwyt i nutkę nostalgii wzbudzi pięknie odrestaurowana Syrenka. Widząc ją dzisiaj łatwo można zapomnieć, że kiedyś nazywaliśmy ją kurołapką lub skarpetą. No chyba, że przypomnimy sobie aromat wnętrza…

Mydelniczki i maluchy ustąpiły miejsca w garażach kolejnym modelom fiatów, fordów, volkswagenów. Pojazdy zasługujące na własne imię, parkują już tylko w Szczecińskim muzeum. Dlatego, jak starego dobrego przyjaciela, warto je odwiedzić!

Na koniec warto wspomnieć, że noclegi w muzeum nie są oferowane, dlatego zakwaterowanie polecamy w naszym hostelu.

 


 

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

ul. Niemierzyńska 18A, 71-441 Szczecin
tel. 91-45-99-201
biuro@muzeumtechniki.eu
www.muzeumtechniki.eu

Bilety:
Normalny – 12 zł.
Ulgowy – 6 zł.
We wtorki – wstęp bezpłatny