Co warto zobaczyć w Szczecinie. Atrakcje, miejsca, wydarzenia.

Szczecin rozwija się bardzo dynamicznie, zaskakuje nowoczesnością, zielenią jak i licznymi atrakcjami zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Chociaż od morza dzieli je kilkadziesiąt kilometrów, ma charakter miasta portowego. W ostatnich latach duży nacisk położony został na rozwój nadwodnej części miasta wraz z budową mariny oraz nowych terenów rekreacyjnych nad odrą i rewitalizacją terenu zwanego Łasztownią. A zatem dokładnie co warto zobaczyć w Szczecinie?

warto zobaczyć w Szczecinie krokusy i magnolie

Do topowych atrakcji, które warto zobaczyć w Szczecinie zalicza się:

Zamek Książąt Pomorskich – Renesansowa, dawna siedziba książąt z dynastii Gryfitów.
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza – Ikona architektury w sercu Szczecina.
Muzeum Narodowe w Szczecinie – Największa instytucja kultury w województwie Zachodniopomorskim.
Centrum Dialogu Przełomy – Najnowsza historia Szczecina w nagrodzonej, podziemnej wystawie.
Jezioro Szmaragdowe – Wyjątkowo pięknie położone jezioro o niepowtarzalnym kolorze wody.
Wały Chrobrego – Jedne z najpiękniejszych tarasów widokowych w Europie i największa wizytówka miasta.
Podzamcze – Czyli nowe stare miasto
Bazylika Archikatedralna św. Jakuba – Druga najwyższa świątynia w Polsce.
Oraz wcześniej wspomniana Łasztownia – nowe serce kulturalno-rekreacyjne nad Odrą. Sukcesywnie remontowane budynki dawnego kompleksu rzeźniczego, zabytkowe dźwigi portowe, nowe bulwary, kawiarnie, restauracje, port jachtowy ale przede wszystkim wielkie wydarzenia przyciągają na Łasztownię tłumy. To tutaj mieści się Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, rośnie Morskie Centrum Nauki a każdego wieczoru Dźwigozaury wykonują świetlny taniec. Atrakcji budujących unikalny klimat tego miejsca wciąż przybywa.

Szczecin można zwiedzać samodzielnie, w grupie lub z biurami oferującymi te usługi odpłatnie. Nasza recepcja chętnie udzieli Ci informacji gdzie najlepiej się wybrać, co zobaczyć w Szczecinie oraz jak tam dotrzeć. Więcej informacji o poszczególnych w/w atrakcjach znajdą też Państwo w naszej zakładce o atrakcjach lub na stronie VisitSzczecin. Spośród różnych miejsc zakwaterowania, szczególnie polecamy noclegi w hostelu Migrand. Dogodny dojazd do centrum, przestronne pokoje z łazienkami lub hostelowe w bardzo przystępnych cenach. Zapraszamy!