Park Kasprowicza. Ulubione miejsce spacerów Szczecinian.

Przepiękny teren parku miejskiego, znajdujący się na północ od Urzędu Miasta Szczecina, zajmuje ponad 27 hektarów i łączy się płynnie z Ogrodem Różanym oraz Dendrologicznym. Park Kasprowicza jest obok Wałów Chrobrego ulubionym miejscem spacerów Szczecinian.

Porośnięty rzadkimi i egzotycznymi drzewami park, położony jest w idyllicznej dolinie opadającej do jeziora Rusałka. Ten akwen powstał ponad 300 lat temu, kiedy spiętrzono potok Osówka. Ostatnie badania archeologiczne prowadzone na terenie parku Kasprowicza ujawniły ślady osady germańskiej, ludności kultury jastorfskiej, zamieszkującej ten teren od ok. III w. p.n.e. do I w. n.e.

Park Kasprowicza w Szczecinie

Amfiteatr, zwany również Teatrem Letnim, może pomieścić 4500 osób i jest miejscem licznych koncertów oraz występów. W parku znajdują się też liczne pomniki i rzeźby, w tym Ogniste Ptaki Władysława Hasiora oraz ukazywane na licznych pocztówkach ponad 22 metrowe orły, ostatecznie nazwane Pomnikiem Czynu Polaków.

Park Kasprowicza jest chętnie odwiedzanym miejscem zarówno przez turystów jak i samych Szczecinian. Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Urzędu Miasta jest miejscem licznych imprez plenerowych i festynów. Gdy usłyszysz nazwę lokalizacji Jane Błonia – skieruj się na tereny znajdujące się właśnie przy Urzędzie Miasta. Na tej ogromnej otwartej przestrzeni, szczególnie młodzi chętnie oddają się licznym grom i zabawom. Liczne ścieżki idealne są do biegania oraz jazdy rowerem. Dzieci najbardziej chyba cieszy plac zabaw. Głodni i spragnieni znajdą restauracje oraz kawiarnie na obrzeżach parku oraz kawiarnie mobilne, rozstawione wzdłuż alejek.

Szczególnie pięknie park prezentuje się wiosną, gdy kwitnące krokusy tworzą bajkowe dywany.

warto zobaczyć w Szczecinie krokusy i magnolie

Park Kasprowicza

Jasne Błonia 11
71-899 Szczecin

Wstęp wolny.