By / 21st Wrzesień, 2020 / Aktualności / Off

Szczecin oferuje rozmaite atrakcje, ale z pewnością jedną z bardziej unikalnych i gorąco polecanych jest zwiedzanie schronu, do którego wejście znajduje się na Dworcu Głównym. Zwiedzanie odbywa się codziennie o 12:00 (Trasa II Wojna Światowa / na jasno czyli w standardowej opcji ze światłem  i 13:30 / na ciemno czyli Trasa II Wojna Światowa wersja z latarkami, które można bezpłatnie wynająć. W weekendy podziemny Szczecin można też oglądać o 10 i o 11. Grupy mogą zarezerwować mailowo lub telefonicznie dogodne terminy i godziny zwiedzania, również z przewodnikiem w języku angielskim i niemieckim.

Ceny biletów kształtują się od 20 do 28zł za osobę.

Czas jaki należy przeznaczyć na zwiedzanie to ok 45minut.

Co zobaczymy? Na obu trasach zwiedzimy 50 wystaw tematycznych, zobaczymy w sumie ponad 100 tablic informacyjnych, 40 manekinów w oryginalnych strojach z epoki, 500 eksponatów i długie tunele oraz kompleks pomieszczeń, który w czasach wojny miał pomieścić od 2500 do 5000 osób!
Grupie towarzyszy przewodnik i ścieżka dźwiękowa.

Rezerwacje i dodatkowe informacje tel. +48605433433 oraz na stronie https://schron.szczecin.pl/

Zakwaterowanie w schronie oczywiście nie jest możliwe, ale w naszym hostelu w Szczecinie znajdą państwo świetny punkt startowy do tej wycieczki. Zapraszamy!