Hotel Pracowniczy Szczecin. Czyli jak hotel robotniczy SR Gryfia w Szczecinie został hostelem

Hotele pracownicze / hotele robotnicze w Szczecinie sprawnie funkcjonowały do końca lat 90-tych. Wiele zakładów pracy, prężnie działające stocznie, duże przedsiębiorstwa kwaterowały swoich pracowników na bardzo preferencyjnych warunkach, w swoich własnych obiektach. Hasło: hotel pracowniczy Szczecin 20 lat temu, jednoznacznie kojarzyło się z miejscem zakwaterowania pracowników największych państwowych zakładów pracy.

ZAREZERWUJ POKÓJ

Miejsca otrzymywali tam pracownicy nie posiadający stałego meldunku w Szczecinie. W hotelu robotniczym Stoczni Remontowej Gryfia, przy ulicy Robotniczej w Szczecinie zakwaterowanie odbywało się w pokojach jedno lub wieloosobowych. Niektórzy wyjeżdżali do domów na weekendy, inni zostawali nawet na święta. Pan lub pani na wejściu, w małym okienku, sprawdzała kto jest gościem hotelu a kto jedynie odwiedzającym.

hotel pracowniczy szczecin. Migrand hotel roborniczy Szczecin. Hotel stoczni remontowej gryfia. Tanie noclegi szczecin hostel migrand

Hotel pracowniczy Szczecin – Hostel Migrand – zlokalizowany w budynku dawnego hotelu robotniczego należący do Stoczni Remontowej Gryfia

Po zmianach przepisów dotyczących kategoryzacji obiektów, hotele pracownicze w Szczecinie musiały znaleźć nową nazwę, odzwierciedlającą typ świadczonej usługi. Zapewne zmiany te ułatwił też fakt, że większość z nich została sprzedana przez zakłady pracy, na rzecz prywatnych właścicieli. Dobre jest to, że ceny pozostały niskie, a pokoje stały się powszechnie dostępne dla pracowników różnych firm i zakładów.

Hotelarze, w tym właściciele hotelu Migrand, rozpoczęli remonty, żeby nadać hotelom pracowniczym nową jakość. Od 2004 roku pojawiły się też nowe nazwy, wraz z wejściem w życie rozporządzenia, które zakazało korzystania z frazy hotel robotniczy / hotel pracowniczy. Nazwa hotel bowiem zastrzeżona została dla obiektów oferujących zakwaterowanie głównie w pokojach 1 i 2 osobowych. Konieczne stało się też świadczenie szerokiego zakresu usług hotelowych, a co za tym idzie, wyższa cena za dobę.

Hotelarze, którzy nadal chcieli zapewniać tanie noclegi dla pracowników firm musieli znaleźć inne nazwy na hotele pracownicze w Szczecinie.

ZAREZERWUJ POKÓJ

Popularne stały się różnego rodzaju usługi hotelarskie, hostele, apartamenty, kwatery pracownicze, oferujące tanie zakwaterowanie. I tak też hotel pracowniczy Szczecińskiej stoczni dzisiaj to Migrand Hostel i Tanie noclegi w Szczecinie. Idąc z duchem czasu do puli pokoi o standardzie hotelu pracowniczego dołączyły wyremontowane pokoje hostelowe oraz 24 pokoje z łazienkami. Na każdym z pięter dostępne są duże łazienki z prysznicami, wc i umywalkami oraz jasne kuchnie.

Na parterze, tuż przy kuchni jest jadalnia z wyjściem na ogród, gdzie znajdziemy grillowe altany. 

W hotelu zmienił się wystrój, meble, łóżka. Powstała całodobowa recepcja, szybki internet dostępny we wszystkich pokojach, przed wejściem głównym duży parking na auta osobowe jak i dostawcze. Zadbany ogród ma kilka ciekawych okazów, w tym perukowca ślicznie kwitnącego na przełomie czerwca i lipca.

Niezmienna pozostała lokalizacja – północna dzielnica miasta – Żelechowa. ul. Robotnicza 28, Szczecin hotel pracowniczy nie stoi już na gołym wzgórzu. Teraz stoi na wzgórzu z widokiem na Odrę i nowe budownictwo mieszkaniowe, które wypełniło puste przestrzenie pomiędzy hotelem a ulicą Dębogórską. Po drugiej stronie ulicy stoi nowoczesny zakład produkcyjny Adamus. Ta Szczecińska firma jest jednym z największych producentów stempli i matryc na świecie. Idąc zaledwie kilka kroków w dół lub w górę ulicy, dojdziemy do sklepów takich jak Lidl, Społem czy Żabka. Jest też apteka, punkty usługowe, pizzeria oraz przystanki komunikacji miejskiej.

Migrand Hotel Robotniczy Stoczni Remontowej Gryfia - lokalizacja na mapie google - hotel pracowniczy szczecin

Na mapie Google widać jak blisko hotel pracowniczy Szczcin skiej Stoczni znajduje się od wyspy Gryfia. Widać też jak całe wzgórze okolone jest terenami zielonymi i wodą stanowiącą już część Zalewu Szczecińskiego.

Ponieważ z biegiem lat wzrosły oczekiwania dotyczące typów usług i standardu pokoi, hotel robotniczy to już nie tylko miejsce tymczasowego zakwaterowania pracowników danej firmy. Oczywiście, stawia się takie hotele pracownicze w Szczecinie, na potrzeby bardzo dużych inwestycji, ale mieszkanie w kontenerach nie jest dla każdego. Coraz częściej, na większe projekty jednak wybiera się pokoje dla pracowników w całorocznych obiektach z większą ilością dostępnych usług dodatkowych.

Hotel pracowniczy w Szczecinie. Tani hotel Szczecin. Pokój z łazienką

Migrand oferuje pokoje w 3 standardach i kategoriach cenowych, w tym pokoje z łazienkami. Mamy też całodobową recepcję, która służy pomocą gościom jak i osobom składającym zamówienie na noclegi.

Chętnie udzielamy informacji o atrakcjach w Szczecinie, aktualnych ofertach i promocjach, pomagamy też rozwiązać bieżące problemy np podczas pobytów grup z zagranicy. Mamy w ofercie usługi prania, współpracujemy z firmami cateringowymi, agencjami shippingowymi, różnymi przewoźnikami.

W sumie Migrand Hostel i Tanie Noclegi w Szczecinie oferuje ponad 200 miejsc noclegowych w prawie 80 pokojach. Pokoje z łazienką są 1-, 2-, 3- i 4-osobowe. Pokoje pracownicze, znajdujące się w Strefie Tanich Noclegów są 2-4 osobowe. Również pokoje w Standardzie Hostelowym są 2-4 osobowe, ale z nowymi meblami i łóżkami. Nie ma obawy dokwaterowania do grupy kogoś obcego ponieważ w Migrand wynajmuje tylko całe pokoje.

Szukasz hotelu pracowniczego w Szczecinie? Trafiłeś pod właściwy adres.
Migrand zaprasza!

 

Migrand Hostel i Tanie Noclegi
ul. Robotnicza 28
71-712 Szczecin
tel. 91 44 20 960

ZAREZERWUJ POKÓJ